Forum GOLDEN RETRIEVERY Strona Główna

Kłopoty z czystością
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum GOLDEN RETRIEVERY Strona Główna -> Wychowanie i szkolenie
Autor Wiadomość
nemo
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 11:12, 24 Mar 2007    Temat postu: Kłopoty z czystością

Dzień dobry,
mam 5-cio miesięcznego goldena, ma na imie Bazyl.
Bazyl niestety czasami sika w domu, tylko wtedy kiedy jestem
w domu.Natomiast kiedy jestem w pracy wytrzymuje nawet 9 godzin bez brudzenia. Czy możecie mi w tej sprawie coś doradzić. Gdzie popełniłam bląd?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Magdalena Brzezoń
Golden profesor
Golden profesor


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 1683
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Niepołomice

PostWysłany: Czw 21:36, 29 Mar 2007    Temat postu:

A może sika z radości, że jesteś...Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hania_Edi
Golden profesor
Golden profesor


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 4327
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:38, 29 Mar 2007    Temat postu:

W jakich sytuacjach siusia?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nemo
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 10:00, 30 Mar 2007    Temat postu: Kłopoty z czystością Bazyla

. Wieczorem ok 22.00 wychodzimy na mały spacer (siusianie itd.) , rano o 5.00 wstaję idziemy na poranny spacer, czasami nie zdążę się ubrać a Bazyl wylewa całą zawartość pęcherza na dywan. Dzisiaj też tak było. Martwi mnie to, że nie sygnalizuje potrzeby wyjścia.
Jak jestem w pracy(od6.30 do 15.30) nie brudzi w domu. Przychodzę z pracy, wychodzimy na małe szaleństwo (bawi się z innymi szczeniakami)tam załatwia również siusianie i kupki. Czasami po przyjściu ze spaceru za ok 45 minut potrafi się zsikać w domu. Wychodzę z nim na spacery co 1,5 do 2 godzin.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lala
Doświadczony goldeniarz
Doświadczony goldeniarz


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 711
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Rawicz

PostWysłany: Czw 19:18, 05 Kwi 2007    Temat postu:

a jak go szkolisz, aby nie sikał w domu? nagradzasz za załatwienie się na dworze?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nemo
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 11:39, 10 Kwi 2007    Temat postu:

Oczywiście, za każde załatwienie się na polu (dworze) Bazyl jest nagradzany smakołykiem i pochwałą. Ale, Ale !!! Bazyl przestał sikać w domu. Pozdrawiam wszystkie goldenki i ich właścicieli. nemo

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lala
Doświadczony goldeniarz
Doświadczony goldeniarz


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 711
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Rawicz

PostWysłany: Wto 15:23, 10 Kwi 2007    Temat postu:

no to gratulacje dla Bazylka Moja sunia ma 5miesięcy a jeszcze czasami załatwia się w domu. Nie wiem jak nauczyć jej aby piszczała jeśli chce wyjść na dwór? bo teraz to spogląda na drzwi, ale nie zawsze ktoś na nia patrzy...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
czarownica
Golden profesor
Golden profesor


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 864
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Opole

PostWysłany: Śro 10:40, 11 Kwi 2007    Temat postu:

lala a umie komende "głos"?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nemo
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 13:04, 11 Kwi 2007    Temat postu:

Wychodź z nią co dwie godziny i nagradzaj za każde siusiu i kupkę smakołykiem. Daj jej czas, może tak jak Bazyl musi przemyśleć sprawę.
A jak ją zostawiasz samą w domu, to załatwia się ?
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nemo
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 13:14, 11 Kwi 2007    Temat postu:

To jeszcze ja.
Zwróć uwagę kiedy siusia więcej, po jakim jedzeniu. Bazyl jak dostał mleko z wodą lub mokre jedzenie (jarzyny z ryżem i mięsem z indyka), to sikał więcej. Czasami dawałam mu do picia pokrzywę i zieloną herbatę (bardzo lubi), to też więcej sikał. Teraz jak dostaje takie jedzenie po prostu częściej z nim wychodzę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zonajoanna
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 9:04, 16 Maj 2007    Temat postu: Czy to normalne?

Od około miesiąca wychodzimy z Cleo na spacer i uczymy ją czystości. Na dworzu załatwia się bardzo ładnie, jednak nie przestała załatwiać się także w domu(chodzi o siusiu). W nocy załatwia się w kuchni dwa razy i to samo po południu gdy jesteśmy w pracy. Zaczęłam się zastanawiać nad tym gdy znajomi,którzy mają rocznego labka powiedzieli,że ich pies przestał załatwiać się w domu po tygodniu wyprowadzania na dwór.
Co robić?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anza&Hacker
Mały goldenek
Mały goldenek


Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 9:19, 16 Maj 2007    Temat postu: Re: Czy to normalne?

zonajoanna napisał:
Zaczęłam się zastanawiać nad tym gdy znajomi,którzy mają rocznego labka powiedzieli,że ich pies przestał załatwiać się w domu po tygodniu wyprowadzania na dwór.
Co robić?
Chwalić za robienie na dworze, a siusianie w domu ignorować. No, a przede wszytkim niczym sie nie przejmować! Każdy pies potrzebuje innego czasu, żeby nauczyć sie panować nad swoimi zwieraczami w pęcherzu

Jeśli robi o stałych porach - znaczy, że potrzeba jej więcej spacerów - dołóżcie jej dodatkowe króciutkie przechadzki w tych godzinach o ile to możliwe (czyli kiedy jesteście w domu) Wink

Poza tym polecam wogóle od początku wszystkim nowym trzymanie szczeniaka w klatce w nocy i kiedy wychodzimy - pies będzie w niej spał (jak go przyzwyczaimy, nauczymy) i w ten sposób możemy zapanować o wiele szybciej nad jego siusianiem - na posłanie sobie nie zorbi, a jak tylko będzie wyjmowany z kaltki to od razu na dwór na siku! Dodatkowym plusem jest, że tym samym uniemożliwiamy rozwalanie domu i wszlekie inne niepożądane zachowania, nad którymi podczas snu, bądź też nieobecności nie mamy kontroli zostawiając psiaka luzem latającego po domu. No i oczywiscie to nie jest dla psa krzywda, ż ema siedzieć w kaltce - to jest po prostu jego posłanie - a szczeniak musi przecież spać tyle czasu, że wyjdzie mu to nawet na dobre, że uniemożliwi mu się rozrabianie w ten czas


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zonajoanna
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 12:36, 04 Cze 2007    Temat postu:

A czy to normalne, że piesek 4 1/2 miesięczy robi siusiu co dwie godziny,a czasem nawet częściej?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ATUSKOWA
Szkolony golden :)
Szkolony golden :)


Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 252
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Oława/Wałbrzych

PostWysłany: Pon 13:00, 04 Cze 2007    Temat postu: brudzenie

Atusek ma już skonczone 6 miesięcy a zdaży mu się zrobić siku w domu, z kupą nie było w ogóle problemu -załapał pierwszego dnia jak go przywiźlismy ale sikanie zdaża mu się,- ale właśnie kiedy nikogo nie ma albo w nocy. Ale powiem Wam, ze np Atus przesypia całą noc, i rano mnie budzi, on po porstu zaczyna chodzić, kręcić się po mieszkaniu, trącać nosem smycz, obroze, tylko nie zawsze uda nam się to dostrzeć i wtedy sika na podloge. Rano jak wstaje to jak się za dlugo kręce zanim się ubiore to tez mu się zdazy siknąć. Na dworze zawsze go chwalimy ale nigdy go nawet nie okrzyczałam jak zrobił w domu , bo zazwyczaj zauważam po fakcie więc już nic nie mogę zrobić. Myslę, że i to z czasem przejdzie. No ale jak golden zrobi siku o jest niezla kałuża i z tego powodu pościągałam wszystkie dywany w domu

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Golden profesor
Golden profesor


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 2840
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon 16:52, 04 Cze 2007    Temat postu: Re: brudzenie

ATUSKOWA napisał:
No ale jak golden zrobi siku o jest niezla kałuża i z tego powodu pościągałam wszystkie dywany w domu

I tym samym ułatwiłaś życie sobie i naukę piesiowy. Na podłodze zapach siusiu nie utrzymuje się tak długo jak na dywanie, co nie zachęca do ponownego załatwienia się w tym miesjcu Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum GOLDEN RETRIEVERY Strona Główna -> Wychowanie i szkolenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin