Forum GOLDEN RETRIEVERY Strona Główna

Szczeniak skacze na gości
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum GOLDEN RETRIEVERY Strona Główna -> Wychowanie i szkolenie
Autor Wiadomość
Ania
Szkolony golden :)
Szkolony golden :)


Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 21:54, 05 Wrz 2006    Temat postu: Szczeniak skacze na gości

Mój pięciomiesięczny szczeniak skacze na odwiedzających mój dom gości. Czy jest to normalne, czy minie to po osiągnięciu dojrzałości. Question

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
właścicielka Goldenka
Gość





PostWysłany: Śro 23:48, 06 Wrz 2006    Temat postu:

Szczerze mówiąc to mój Goldek też jest taki skoczny, wydaje mi się że one wszystkie lubią skakać,ale gdy mojemu mówią WYJDŹ! lub ZOSTAW! to działa, musisz wydać te lub podobne komendy przy każdym jego skoku na człowieka i może po jakimś czasie zrozumie że nie wolno na gości skakać
Powrót do góry
milo10000
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 8:21, 14 Wrz 2006    Temat postu:

Ja swoją piękność oduczyłem skakania na każda osobę pojawiającą się w drzwiach prostym (aczkolwiek skutecznym) sposobem, który polecają różni "specjaliści od wychowywania psów. A mianowicie za każdym razem jak wracałem do domu nie interesowałem się psina dopuki nie usiadła spokojnie, dopiero wtedy się z nią witałem. Po pewnym czasie zauważyłem, że moja piękność na czterech łapkach stara się jak tylko uchylają się drzwi ustawić się na widoku w pozycji siedzącej i czeka na przywitanie się z nią. Teraz jak ktoś się pojawi w domu (ktokolwiek) pies odrazu siada i czeka co będzie. Dobrze jest też nauczyć psa, że jeżeli przychodzi ktoś z poza rodziny (np. listonosz, facet do liczników,itp) to pies owszem siada i czeka na dalsze instrukcje ale nigdy przed człowiekiem. Staramy się zawsze w sytuacji gdy nas odwiedza obca osoba, trzymać psa za soba (pamiętajmy, że nie każdy lubi psy, a niektórzy się ich poprostu boją). Powodzenia...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
milo10000
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 8:23, 14 Wrz 2006    Temat postu:

Ja swoją piękność oduczyłem skakania na każda osobę pojawiającą się w drzwiach prostym (aczkolwiek skutecznym) sposobem, który polecają różni "specjaliści" od wychowywania psów. A mianowicie za każdym razem jak wracałem do domu nie interesowałem się psiną dopóki nie usiadła spokojnie, dopiero wtedy się z nią witałem. Po pewnym czasie zauważyłem, że moja piękność na czterech łapkach stara się jak tylko uchylają się drzwi ustawić się na widoku w pozycji siedzącej i czeka na przywitanie się z nią. Teraz jak ktoś się pojawi w domu (ktokolwiek) pies odrazu siada i czeka co będzie. Dobrze jest też nauczyć psa, że jeżeli przychodzi ktoś z poza rodziny (np. listonosz, facet do liczników,itp) to pies owszem siada i czeka na dalsze instrukcje ale nigdy przed człowiekiem. Staramy się zawsze w sytuacji gdy nas odwiedza obca osoba, trzymać psa za soba (pamiętajmy, że nie każdy lubi psy, a niektórzy się ich poprostu boją). Powodzenia...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Golden profesor
Golden profesor


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 2840
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Czw 20:28, 14 Wrz 2006    Temat postu:

skakanie NIE MINIE Z WIEKIEM!trzeba wypróbować różne sposoby oduczania go tego zachowania-40 kilo błotnistego(po deszczowym spacerze)skaczącego szcześcia->nie każdy to lubi:)mój jakoś nigdy nie próbował...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
maggy83
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 10:31, 10 Lis 2006    Temat postu:

Milo 10000 ma 100% racje. Ja mojego goldka wychowyje wg metody Jane Farrel(tak to sie chyba pisze). Napisala ksiazke pt:"Zapomniany jezyk psow". Goraco polecam. Czyta sie jak bajke i dopiero oczy sie otwieraja ze to nie pies jest glupi i ma problemy tylko czlowiek. Cala wina lezy po naszej stronie bo dajemy psu zle znaki. Wg autorki:1) nie witamy sie z psem po przyjsciu do domu do czasu az sie uspokoi, potem go wolamy i mozem wytarmosic i przytulac do woli, 2) miska z jedzeniem nie moze zawsze stac na ziemi. Goldek musi miec swije pory jedzenia i tylko wtedy widzi miske. 3) jedzenie pozorowane: zanim damy miske pupilowi zami zjedzmy najpierw np wafelka zeby pies myslal ze najpierw my sie posilamy a dopiero potem jest jego kolej. Te metody pokazuja psu ze nie jjest naszym przewodca stada. Twoj pies skacze bo bardzo sie cieszy ze wrocilas gdyz martwil sie o ciebie. Traktuje cie jak "dziecko" ktorym sie trzeba opiekowac. Sprobuja a zobaczysz zmiany. Sama to testowalam i rezultaty sa zadziwiajace. A zeby to lepiej zrozumiec odwolaj sie do ksiazki

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Simon
Golden profesor
Golden profesor


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1393
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 9:58, 23 Sty 2007    Temat postu:

My podobnie jak poprzedniczka, oduczylismy Vasco skakania w prosty sposob. Moze sie to wydac komus dziwne, ale co by nie mowic, jest skuteczne! Kazdy powrot do domu, kazde podskoki psa po prostu olewalismy. Robilismy swoje, pomimo, ze pies staral sie zwrocic na siebie uwage. W koncu przestal, usiadl lub po prostu przestal skakac i wtedy spontanicznie z nim sie witalismy. Wystarczylo zaledwie kilka dni, by pies zrozumial o co chodzi. Teraz wracajac owszem popiskuje, strasznie chce z nami sie juz przywitac, jednak tylko za nami tupta grzecznie lub kladzie sie juz na plecach gotowy do pieszczot, bez zadnych prob skakania Polecamy goraco ten sposob, choc wymaga cierpliwosci. Bez niej jednak nic nie osiagniemy! Wolicie chyba, by Wasz Golden poskakal przez tydzien, dwa na Was, niz pozniej przez cale zycie? I chyba lepiej, ze skacze jesczez psiak majacy okolo 20kg, niz taki dwa razy wiekszy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paula&wera
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 20:33, 24 Sty 2007    Temat postu: Uwaga goście

ja tez tak mam ze moja goldenka WERA takze skacze nietylko na gosci ale takze na włascicieli domu.Ale mysle że te psy tak maja .JAk człowiek sie wita z inna osobą to takze sie przytula itp. Tylko z eja mam inny problem mój pies na dodatek ze szczescia jescze sika na korytarzu ale mysle ze sie tego odłuczy bo dopiero ma 6 miesiecy i mowie wam jest sliczna. Jak cos to pisac chetnie z kimś pogadam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hania_Edi
Golden profesor
Golden profesor


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 4327
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:02, 24 Sty 2007    Temat postu:

Paula - psy nie powinny skakac na gosci. Pomysl jak Wera podrosnie - nie bedzie juz tak fajnie jak 30 kg pies skoczy na kogos.. Co do siusiania.. Postarajcie sie nie witac malej tak wylewnie, nie potegowac dodatkowo podniecenia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pawcio765
Mały goldenek
Mały goldenek


Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 110
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lubsko (Woj. Lub.)

PostWysłany: Śro 21:33, 24 Sty 2007    Temat postu:

Proponowałbym oduczyć skakania na wszystkich, wyżej wymienionym sposobem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paula&wera
Szczeniaczek
Szczeniaczek


Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 20:23, 25 Sty 2007    Temat postu: DZieki za rady

Dzieki za odpowiedz mam nadzieje ze tak bedzie teraz wydamy komende i juz tak nie skacze ale dzieki za rady. My z nia idziemy na szkolenie wiec mam nadzieje zebsie oduczy złych manier.Jescze raz wielkie dzieki !!! Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zuzia & luśka
Doświadczony goldeniarz
Doświadczony goldeniarz


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 446
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 19:56, 26 Sty 2007    Temat postu:

No wybierzcie się w końcu paula na to szkolenie. Wera nie powinna tak skakać a co do sikania to narazie normalne (niedlugo się oduczy). Wybierzcie się na to szkolenie co wam polecałam - ARTEMIS. Po miesiącu szkolenia Wera oduczy się złych manier...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Golden profesor
Golden profesor


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 2840
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pią 23:31, 26 Sty 2007    Temat postu:

z psem trzeba pracować cały czas, aby zachowywał się tak jak powinien. Można zacząć od teraz w domu, oprócz posłusznego psa skorzystacie jeszcze na stworzeniu niepowtarzalnej więzi. My tak szczerze ostatnio się rozbestwilismy chodząc bez smyczy Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ania
Szkolony golden :)
Szkolony golden :)


Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 23:06, 27 Sty 2007    Temat postu:

Moja sliczna ma już 9 miesięcy.Poprzednio pisałam ,że skacze na gości,ale
teraz już trochę spoważniała .Wita wszystkich bardzo wylewnie ,ale wszyscy
znajomi są uprzedzani ,żeby nie wpadać w zachwyt bo to ją nakręca.
Po chwili krotszej lub dłuższej zajmuje się swoimi zabawkami i jest grzeczna.
Very Happy Ania Very Happy Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hania_Edi
Golden profesor
Golden profesor


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 4327
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:11, 27 Sty 2007    Temat postu:

Smile Dobry sposob. Jak mala ma na imie ? Skad jestescie?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum GOLDEN RETRIEVERY Strona Główna -> Wychowanie i szkolenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin